Hallituksen yhteystiedot


Sähköposti piirin hallitukselle:

helsinki@senioripiiri.fi

⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠

Senioripiirin hallitus 2023


PUHEENJOHTAJA 2023

Leena Söder, p 040 834 5003, leena.soder(at)gmail.com


PIIRIHALLITUKSEN JÄSENET 2023


HAAGAN KANSALLISET SENIORIT RY Marja Kakriainen
HEJ-yhteyshenkilö
marja.kakriainen@gmail.com,  040 718 2259






I


TÄ-HELSINGIN SENIORIT RY Tuula Karhumäki 
Koulutus- ja kansiotiimi (vetäjä)
Tuula.karhumaki@kolumbus.fi sihteeri 
040 530 8339 






KAAKKOIS-HELSINGIN SENIORIT RY Pirjo-Liisa Kangasniemi
Vanhusneuvoston jäsen, hyvinvointialuevastaava
pirjo-liisa.kangasniemi@elisanet.fi 
050 559 3172







KANTA-HELSINGIN KANSALLISET SENIORIT RY Tuija Geelnard
Kotimaan matkojen matkatiimi
tuija.geelnard@gmail.com, 044 2422458








KESKI-HELSINGIN SENIORIT RY Jouni Lehtivaara 
Verkkosivuvastaava
jouni.lehtivaara@pp.inet.fi 
050 592 2045







KOILLIS-HELSINGIN SENIORIT RY Satu Laari 
Koulutus- ja kansiotiimi
laarisatu@gmail.com, 050 5466126






KÄPYLÄN SENIORIT RY Raija Anttila 
Varapuheenjohtaja, kokouspaikat ja tarjoilut
raija.m.anttila@kolumbus.fi kokouspaikat 
040 705 0204 


LAUTTASAAREN KANSALLISET SENIORIT RY Orvokki Willberg
Yhteistoimintatiimi (vetäjä) 
orvokki.willberg@kolumbus.fi
040 529 6292 




LÄNSI-HELSINGIN SENIORIT RY Pirjo Harjula 
Rose-yhteyshenkilö, tiedotus, yhteistoimintatiimi
iloinenvaris@gmail.com 
040 417 2944







MUNKINSEUDUN SENIORIT RY Reino Olli
Jäsenrekisterivastaava
reino.olli@gmail.com, 040 581 5591






POHJOIS-HELSINGIN KANSALLISSENIORIT RY Riitta Koivunen
Sihteeri
riitta.koivunen@saunalahti.fi, 050 5687384






TÖÖLÖN KANSALLISET SENIORIT RY Harriet Kervinen 
Kotimaan matkojen matkatiimi
harriet.kervinen@gmail.com 
050 322 3517




Muut toimijat:

Paula Kemppainen, Munkinseudun seniorit
Ulkomaan matkat
paukem52@gmail.com, 050 5688024




Ritva Hiironen, Töölön kansalliset senioriot
Taloudenhoitaja, kirjanpito
rhiirone@gmail.com, 0500 687013

Tarja Rinne, Kanta-Helsingin kansalliset seniorit
Kotimaan matkojen matkatiimi (vetäjä)
taiju.rinne@gmail.com, 040 728 0766


Piirin edustukset 2023



Helsingin Eläkeläisjärjestöt HEJ ry, Marja Kakriainen

Helsingin vanhusneuvosto . Pirjo-Liisa Kangasniemi, 050 559 3171 pirjo-liisa.kangasniemi(at)elisanet.fi

Kansallisen senioriliiton hallitus 2021-
Olavi Nieminen

Senioriliiton liittovaltuusto 2021-2023
Paula Kemppainen
Leena Söder
Markku Salimäki







Piirin tietosuojaseloste

Piirin jäsenrekisterivastaavat ovat

Pirjo Harjula, 040 4172944, iloinenvaris@gmail.com

Terttu Santala, 040 684 6970, terttulmsantala@gmail.com