Hallituksen yhteystiedot

Sähköposti piirin hallitukselle:

helsinki@senioripiiri.fi

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Taloutta koskeville asioille on oma sähköpostitili:

taloustiimi8@gmail.com 

Tähän odotamme mm. kirjanpito-,kilta-, maksuliikenne-, pankki-aiheisia kysymyksiä.
Tiimi käsittelee asiat luottamuksellisesti ja vastaa kysymyksiin.


Senioripiirin hallitus 2024


Puheenjohtaja 

Leena Söder, Itä-Helsingin seniorit, p 040 834 5003, leena.soder(at)gmail.com








Hallituksen jäsenet / jäsenyhdistys,  tehtävät


Marja Kakriainen,  Haagan kansalliset seniorit  
040 530 8339, marja.kakrianen@gmail.com  HEJ yhteyshenkilö


Tuula Karhumäki, Itä-Helsingin seniorit                                                               0405308339, tuula.karhumaki@kolumbus.fi koulutus- ja kansiotiimin vetäjä


Pirjo-Liisa Kangasniemi, Kaakkois-Helsingin seniorit
050 559 3172, pirjo-liisa.kangasniemi@elisanet.fi  Helsingin vanhusneuvoston jäsen, hyvinvointialuevastaava


Maritta Paajanen,  Kanta-Helsingin seniorit                                                         040 8487673,  maritta.paajanen@gmail.com   työvaliokunnan jäsen






Jouni Lehtivaara, Keski-Helsingin seniorit                                                           050 5922045 jouni.lehtivaara@pp.inet.fi   nettisivut


Marja-Leena Hassinen, Koillis-Helsingin seniorit
0400 013123  marjaleenahassinen@gmail.com tiedottaja, koulutus-ja kansiotiimin jäsen


Raija Anttila, Käpylän seniorit 
040 705 0204, raija.m.anttila@kolumbus.fi  varapuheenjohtaja, kokouspaikat ja -tarjoilut, työvaliokunnan jäsen


Orvokki Willberg, Lauttasaaren seniorit
040 529 6292, orvokki.willberg@kolumbus.fi  kulttuuritiimin vetäjä


Pirjo Harjula, Länsi-Helsingin seniorit 
040 417 2944, iloinenvaris@gmail.com  koti- ja ulkomaanmatkatiimin jäsen, kulttuuritiimin jäsen 


Reino Olli, Munkinseudun seniorit
040 581 5591, reino.olli@gmail.com,  jäsenrekisterivastaava


Riitta Koivunen, Pohjois-Helsingin seniorit
050 5687384, riitta.koivunen@saunalahti.fi,  sihteeri, työvaliokunnan jäsen

Harriet Kervinen, Töölön kansalliset seniorit 
050 322 3517, harriet.kervinen@gmail.com  koti- ja ulkomaanmatkojen tiimin jäsen


Muut toimijat

Ritva Hiironen,Töölön kansalliset seniorit
0500 687013, rhiirone@gmail.com, taloudenhoitaja, kirjanpito


Tarja Rinne, Kanta-Helsingin seniorit
 040 728 0766, taiju.rinne@gmail.com, koti- ja ulkomaanmatkojen tiimin vetäjä


Olavi Nieminen,  Länsi-Helsingin seniorit                                                                0400788655,  olavi.j.nieminen@gmail.com HEJ:n  ja vanhusneuvoston varayhteyshenkilö








Piirin edustukset 2024


Helsingin Eläkeläisjärjestöt HEJ ry, Marja Kakriainen 

Helsingin vanhusneuvosto  Pirjo-Liisa Kangasniemi
 050 559 3171   pirjo-liisa.kangasniemi(at)elisanet.fi

Kansallisen senioriliiton hallitus 2023-2026
Pirjo Venäläinen,    varalla Harriet Kervinen

Kansallisen senioriliiton liittovaltuusto 2023-2026

Paula Kemppainen  varalla Raija Anttila
Leena Söder,             varalla Tuula Karhumäki
Pirjo Harjula,              varalla Tarja Rinne

⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠

Piirin tietosuojaseloste

Piirin jäsenrekisterivastaava on

Reino Olli, 040 581 5591, reino.olli@gmail.com