Jäsenyhdistykset

Valitse paikallisyhdistyksistämme itsellesi sopivin


Henkilöjäsenenä olet jäsenenä jossain piirimme kahdestatoista paikallisyhdistyksestä. 


Yhdistysten omilta verkkosivuilta löydät tietoa niiden toiminnasta sekä niiden henkilöiden yhteystiedot, joihin voit ottaa yhteyttä muun muassa jäsenyyteen liittyvissä asioissa.



Jäsenyhdistykset

Ilmoita havaituista puutteista verkkovastaavalle (Erkki Komulainen): erkki.oh5sw(at)gmail.com



Haagan kansalliset seniorit ry

Yhdistyksen posti: haaga.seniorit(at)gmail.com

Puheenjohtaja Paula Kemppainen, 050 5688 024, paukem52(at)gmail.com
Sihteeri Ritva Hämäläinen, 040 500 0264, 09 562 3221, ritva.haaga@gmail.com

Itä-Helsingin seniorit ry

Yhdistyksen posti: itahelsinki.seniorit(at)gmail.com

Puheenjohtaja Leena Söder, 040 834 5003, leena.soder(at)gmail.com
Sihteeri Riitta Poukka, 040 533 0329, riitta.poukka(at)elisanet.fi

Kaakkois-Helsingin seniorit ry

Yhdistyksen posti: kaakkoishelsinki.seniorit(at)gmail.com

Puheenjohtaja Pirjo-Liisa Kangasniemi, 050 559 3171, pirjo-liisa.kangasniemi(at)elisanet.fi
Sihteeri Pirjo Lampinen, 050 368 1125, pirjoleena(at)welho.com

Kanta-Helsingin kansalliset seniorit ry

Yhdistyksen posti: kantahelsinki.seniorit(at)gmail.com

Puheenjohtaja Pirjo (Kikka) Venäläinen, 040 546 0344, kantahelsinki.seniorit(at)gmail.com
Sihteeri Pirjo Rissanen-Lohi, 050 403 3088, kantahelsinki.seniorit(at)gmail.com

Keski-Helsingin seniorit ry

Yhdistyksen posti: keskihelsinki.seniorit(at)gmail.com

Puheenjohtaja Veli Hynninen, 050 384 9074, veli.j.hynninen(at)gmail.com
Sihteeri Anna-Maija Sorjonen, 050 495 1130, amsorjonen(at)gmail.com

Koillis-Helsingin Seniorit ry

Yhdistyksen posti: koillis.helsingin.seniorit@gmail.com

Puheenjohtaja Ilona Karalahti, 040 845 5931 ilona.karalahti(at)kolumbus.fi
Sihteeri Kari Sjöberg, 050 306 4400, kari.sjoberg@elisanet.fi

Käpylän seniorit ry

Yhdistyksen posti: kapylan.seniorit(at)gmail.com

Puheenjohtaja Raija Anttila, 040 705 0204, raija.m.anttila(at)kolumbus.com
Sihteeri Aino Ylä-Jarkko, 040 753 3330, aino(at)yla-jarkko.net

Lauttasaaren kansalliset seniorit ry

Yhdistyksen posti: lakeseniorit(at)gmail.com

Puheenjohtaja Sirpa Asko-Seljavaara, 050 311 3144, sirpa.askoseljavaara(at)gmail.com
Sihteeri Orvokki Willberg, 040 529 6292, orvokki.willberg(at)kolumbus.fi

Länsi-Helsingin seniorit ry

Yhdistyksen posti: seniorit.lansihelsinki(at)gmail.com

Puheenjohtaja Olavi Nieminen,  0400 788655, olavi.j.nieminen(at)gmail.com
Sihteeri Pirjo Harjula, 040 417 2944, iloinenvaris(at)gmail.com

Munkkiniemen kansalliset seniorit ry

Yhdistyksen posti: munkkiniemi.seniorit(at)gmail.com

Puheenjohtaja Leena Tanner, 0400 870 144, leena.tanner(at)kolumbus.fi
Sihteeri Kerttu Rahkonen, 050 374 0814, kerttu.rahkonen(at)kolumbus.fi

Pohjois-Helsingin kansallisseniorit ry

Yhdistyksen posti: poks.seniorit(at)gmail.com

Puheenjohtaja Markku Salimäki, 050 383 7385, mantynen.salimaki(at)kolumbus.fi
Sihteeri Marja Huhta, 040 652 62, marja.kirsti.huhta(at)hotmail.fi

Töölön kansalliset seniorit ry

Yhdistyksen posti: toolonseniorit.pj(at)gmail.com

Puheenjohtaja Mailis Virolainen, 040 501 1994, toolonseniorit.pj(at)gmail.com
Sihteeri Tuula Turunen, 050 585 9931, toolonseniorit.pj(at)gmail.com